Wycinanie laserowe metalu

Nowoczesny przemysł nie może istnieć dziś bez precyzyjnej obróbki materiałów metalowych. Do jednej z jej metod należy laserowe wycinanie metalu.

Zastosowanie wycinania laserowego

Wycinanie laserowe metalu jest szeroko wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w:

 • przemyśle motoryzacyjnym
 • przemyśle lotniczym i kosmicznym
 • przemyśle medycznym
 • przemyśle elektronicznym
 • przemyśle budowlanym

Wycinanie laserowe metalu wykorzystuje się również do produkcji elementów dekoracyjnych i reklamowych.

W Olgamet świadczymy tę usługę na najwyższym poziomie, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych klientów. Łączymy nowoczesną technologię z wieloletnim doświadczeniem naszych specjalistów.

Nawet najbardziej skomplikowane zlecenia, wymagające najwyższej precyzji, nie stanowią problemu dla naszych pracowników i – naszych laserów!

Usługi obróbki laserowej elementów metalowych wykonujemy na m.in. na wypalarce laserowej Trumatic firmy Trumpf o mocy 3,2KW oraz wypalarce włóknowej (fiber).

 

wycinanie laserowe metalu

Na czym polega wycinanie laserowe metalu?

Wycinanie laserowe to wydajna technologia obróbki metalu, która polega na generowaniu wiązki lasera do cięcia lub wypalania materiału. W tym procesie duża ilość energii skupia się na małym obszarze. Laser wytwarza wiązkę światła o dużej intensywności, która skupia się – poprzez soczewkę - na powierzchni metalu.

Wiązka lasera nagrzewa ją do temperatury topnienia lub sublimacji. W przypadku topnienia metal topi się i w efekcie powstaje otwór. Sublimacja zamienia metal w gaz, który jest usuwany z obszaru cięcia.

Cięcie laserowe metalu to najbardziej precyzyjna i bardzo popularna metoda termicznej obróbki tego typu materiałów. Umożliwia ona szybkie i wydajne cięcie metalu o grubości od kilku milimetrów do kilku centymetrów.

Skontaktuj się z nami

Rodzaje laserów do wycinania metalu

Metal wycinany jest za pomocą dwóch rodzajów laserów: laserów CO2 oraz laserów włóknowych.

Lasery CO2 to najpowszechniej wykorzystywana opcja. Tego typu laser znakomicie radzi sobie z wycinaniem stali nierdzewnej i aluminium. Metal cięty laserem CO2 cechuje się czystymi krawędziami oraz niewielkimi nierównościami w szczelinie cięcia.

Lasery włóknowe to nowocześniejsze rozwiązanie. Są szybsze i bardziej wydajne niż lasery CO2 oraz zapewniają lepsze właściwości cięcia. Nie prowadzą do przegrzewania materiału.

W Olgamet posiadamy oba rodzaje laserów. Umożliwia nam to terminową i profesjonalną realizację zleceń.

 

laser do wycinania metalu

Wycinanie laserowe - możliwości materiałowe

Nasz laser tnie różne typy metali, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować różnorodne zlecenia nawet najbardziej wymagających klientów:

 • stal węglowa do 20 mm
 • stal stopowa do 12 mm
 • aluminium do 8 mm
 • stal węglowa ocynkowana do 10 mm

Przestrzeń robocza laserów w naszej firmie

Powierzchnia robocza naszych laserów wynosząca 3000x1500 mm pozwala na realizację dużych projektów oraz seryjną produkcję elementów.

Dlaczego warto powierzyć wycinanie laserowe firmie Olgamet?

 • Wysoka precyzja

  Technologia laserowa daje możliwość cięcia z wysoką dokładnością, która pozwala uzyskać gładkie krawędzie oraz powtarzalność detali.

 • Szybkość i efektywność

  Szybkie cięcie skraca czas produkcji, a efektywność procesu przekłada się na obniżenie jej kosztów.

 • Wszechstronność

  Możliwość pracy z różnymi materiałami pozwala na zastosowanie cięcia laserowego w różnorodnych projektach, od prototypów po duże serie produkcyjne.

Olgamet to partner, który zapewni Ci najwyższej jakości usługi obróbki laserowej metalu.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby omówić szczegóły Twojego projektu.